wtorek 22 maj 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-02-18

18.02.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przybywa do naszej Parafii Kopia Cudownego Obrazu M.B.Częstochowskiej. Gromadzimy się o godz.18.00, Z kościoła wyruszy procesja na ul. Paderewskiego gdzie powitamy obraz Matki Bożej i przeniesiemy go do Kościoła. Po powitaniu będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Zapraszamy.

2. Czuwanie przy obrazie będzie trwało całą noc i cały dzień/poniedziałek/ do godz.17.00. O godz.17.00 będzie Msza św. na pożegnanie Matki Bożej, po tej Mszy św. obraz przewieziemy do kolejnej parafii.


3. Od dzisiaj wieczór przez cały jutrzejszy dzień będzie trwało nawiedzenie, dlatego jutro /poniedziałek/ kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.


4. W sobotę 24 lutego o godz. 10.00 będzie zbiórka wszystkich ministrantów.


5. W Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane  w piątki:  o godz.17.15 dla dzieci a o godz.18.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych


6. Na rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwie gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15. Ze względu na nawiedzenie naszej Parafii przez Kopię Jasnogórskiego obrazu na Gorzkie żale zapraszamy dopiero w następną niedzielę.


7. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne Ad gentes


8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


1.     Dzisiaj przybywa do naszej Parafii Kopia Cudownego Obrazu M.B.Częstochowskiej. Gromadzimy się o godz.18.00, Z kościoła wyruszy procesja na ul. Paderewskiego gdzie powitamy obraz Matki Bożej i przeniesiemy go do Kościoła. Po powitaniu będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Zapraszamy.

2.     Czuwanie przy obrazie będzie trwało całą noc i cały dzień/poniedziałek/ do godz.17.00. O godz.17.00 będzie Msza św. na pożegnanie Matki Bożej, po tej Mszy św. obraz przewieziemy do kolejnej parafii.

3.     Od dzisiaj wieczór przez cały jutrzejszy dzień będzie trwało nawiedzenie, dlatego jutro /poniedziałek/ kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

4.     W sobotę 24 lutego o godz. 10.00 będzie zbiórka wszystkich ministrantów.

5.     W Wielkim Poście Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane  w piątki:  o godz.17.15 dla dzieci a o godz.18.30, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i dorosłych

6.     Na rozważanie Męki Pańskiej w nabożeństwie gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.15. Ze względu na nawiedzenie naszej Parafii przez Kopię Jasnogórskiego obrazu na Gorzkie żale zapraszamy dopiero w następną niedzielę.

7.     W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne Ad gentes

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-02-25

25.02.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś są zbierane ofiary do puszek na misje Ad Gentes.

2. W niedzielę 11 lutego na leczenie dzieci dla Caritas zebrano do puszek 970 zł. Dziękujemy za te ofiary.

3. Nabożeństwa drogi Krzyżowej są w piątki Wielkiego Postu – o godz.17.15 dla dzieci ,a po wieczornej Mszy św.ok.18.30 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwa Gorzkich Żali są w Niedziele Wielkiego Postu o godz.17.15.


4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 7.00.spowiedz rano przed Mszą św. i od godz.17.00.W Sobotę Msza św. wynagradzająca Sercu Maryi o godz.7.00.


5. W I sobotę od godz.9.00 kapłani odwiedzą w domach osoby starsze i chore z posługą sakramentalną.


6. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wam za udział w Misjach św. oraz w uroczystościach nawiedzenia naszej Parafii przez Maryję w Jej Jasnogórskim obrazie. Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie tak wielu osób – służbie liturgicznej, zespołom parafialnym, siostrom Katarzynkom, katechetom, parafianom, Wojsku, Straży Miejskiej. Dziękujemy za udekorowanie waszych domów i ulic. Jesteśmy wam bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc. A za każde dobro niech Bóg wam błogosławi.


7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-03-11

11.03.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W piątek /23 marca/ przejdziemy ulicami naszego miasta odprawiając Drogę Krzyżową.

2. W Niedzielę Palmową Służba liturgiczna będzie rozprowadzała palemki. Zapraszamy do ich nabywania.

3. W sklepiku  Brata Alberta można nabyć świece świąteczne „Caritas”, paschaliki, karty świąteczne oraz świąteczne ozdoby.

4. Organizowany jest wyjazd dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę 7 kwietnia o godzinie 7 rano. Koszt 70 (z obiadem). Obecność obowiązkowa.

5.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-03-04

4.03.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.Zapraszamy.

  2. Jutro o godz.18.00 będzie Msza św.zbiorowa za zmarłych.Intencje można składać w zakrystii.Wyczytywanie intencji rozpoczniemy o godz.17.50

  3. Par. Św. Ap. Piotra i Pawła w NDM organizuje w dniach 21 – 28 maja wyjazd do Chorwacji i Medjugorie. W dniu dzisiejszym o godz.19.00 odbędzie się w tej parafii spotkanie z pilotem wycieczki.

  4. Ostatnio do puszek na Misje Ad Gentes  zebraliśmy 1490 zł.Dziękujemy.

  5. Szkoła Podstawowa nr.1 przy ul.Słowackiego nr.3 organizuje wraz z Fundacją – Kresy w potrzebie – Polacy – Polakom, akcję wielkanocnej paczki. Jest to zbiórka darów dla Polaków na Białorusi. Pomóż przygotować świąteczne paczki. Co można przynieść jest wymienione na plakacie ,który wisi na zewnątrz w gablocie. Dary te można składać w szkole przy wejściu lub przy kancelarii parafialnej w godzinach pracy kancelarii.Dary te będą zbierane do 9 marca/piątek /włącznie.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2018-03-19

19.03.2018 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zbierane są dzisiaj ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W środę / 21 marca/,po Mszy św. wieczornej w Sali przy kancelarii będzie spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w święta. Obecność rodziców i chrzestnych jest konieczna.

3. W najbliższy piątek/23 marca/ przejdziemy ulicami naszej parafii odprawiając nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. rozważania przy kolejnych stacjach poprowadzą przedstawiciele różnych grup. W związku z tym porządek nabożeństw w piątek będzie następujący:
- godz.18.00 – Msza św.
- po Mszy św. rozpoczęcie Drogi Krzyżowej i wyście z Kościoła. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. Tego dnia będzie 1 wspólna Droga Krzyżowa

4. W niedzielę Palmową Służba liturgiczna będzie rozprowadzać palemki. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby tej wspólnoty.

5. W sklepiku Brata Alberta można nabyć świece wielkanocne Caritas, paschaliki, karty i ozdoby świąteczne.

6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas Mszy św./na początku/.

7. W związku z tym ,że nas kapłanów jest mniej ,prosimy by spowiedzi przed świętami nie odkładać na ostatnią chwilę. Bowiem w ostatnim tygodniu nie damy rady wszystkich wyspowiadać. A spowiedzi w Wielki piątek i sobotę nie będzie. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr.1.im.Św.Jana Pawła II oraz samorząd  uczniowski składają darczyńcom naszej parafii podziękowanie za wsparcie, zaangażowanie, dobre serce i pomoc w akcji Wielkanocna Paczka dla Polaków na Białorusi./Podziękowanie wisi w gablocie/.

9. Dnia 3 kwietnia w przychodni na ul. Paderewskiego odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie, który jest w gablocie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Podkategorie

Strona 1 z 38

Scroll to top