piątek 20 październik 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-04-02

09.02.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15.

 2. Dzisiaj po Liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej mamy okazję podjęcia 30 – sto dniowej modlitwy w intencji jednego kapłana. Obrazki z modlitwą za księży, imieniem i rokiem święceń kapłańskich możemy odebrać w zakrystii lub od ministrantów przy wyjściu z kościoła. Jako kapłani o tę modlitwę prosimy i z serca za nią dziękujemy.

 3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy Paniom z naszych wspólnot parafialnych za zbiórkę ofiar.

 4. W miniony piątek odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc ulicami naszej parafii. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną modlitwę. Słowa podziękowania kierujemy do osób, które włączyły się w przygotowanie tego nabożeństwa i prowadzenie rozważań. Dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Maz.  za pomoc w bezpiecznym przeżywaniu tego nabożeństwa.

 5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu / ten Tydzień /będzie czynna;-w poniedziałek, wtorek i środę w godz.10.00 – 12.00 i 16.00 – 17.30. Od CZWARTKU kancelaria będzie NIECZYNNA

 6. TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI  CZWARTEK   - 13 kwietnia

   Godz.18.00      -  Msza św. Wieczerzy Pańskiej

                                      / po Liturgii adoracja do godz.21.00 /

 

WIELKI  PIĄTEK         - 14 Kwietnia

   Godz.8.00 – Rozpoczęcie adoracji

   Godz.9.00 – Ciemna Jutrznia

   Godz.18.30  - Liturgia MĘKI PAŃSKIEJ

                          / po Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz.21.00 /

 

  WIELKA SOBOTA      - 15 Kwietnia

     Godz.8.00    - Rozpoczęcie Adoracji

     Godz.9.00   - Ciemna Jutrznia

      Godz.20.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

                                  / Prosimy o przyniesienie ze sobą świec /

7. W Wielki Piątek Rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nowennę odprawimy o godz.15.00. Od Niedzieli wielkanocnej do soboty włącznie. Nowennę odprawimy po Mszy św. wieczornej.

8. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godz.8.00 – 9.00 i 10.00 -16.00. W czasie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich fundusz. W godz. 9.00 do godz.10.00 będzie przerwa w święceniu pokarmów - w tym czasie bowiem będzie śpiewna Ciemna Jutrznia.

9. W Wielki Piątek będzie jeszcze okazja do spowiedzi w godz.15.30 – 16.30.Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę !!!!!!!!

10. W niedzielę Wielkanocną – Rezurekcyjna procesja i Msza św. o godz.6.00, oraz Msze św. o godz.10.00,11.30,13.00 i 18.00. W Niedzielę wielkanocną  NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o godz.8.30.

11. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej – próba obędzie się  12 kwietnia (środa) o godz. 17.30. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania na procesję. Dziękujemy.

12.  W Poniedziałek Wielkanocny  Msze św. wg. porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na K.U.L.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-04-16

16.04.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Pragniemy złożyć wam nasze życzenia :

Aby łaska Zmartwychwstałego Pana była obecna na waszej drodze życia, aby szczęście, pokój i radość towarzyszyły wam każdego dnia waszego życia.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy s.Scholastyce, służbie liturgicznej, asyście, bielankom. Dziękujemy Skautom, Policji, za zabezpieczenie trasy naszej procesji, p.Organiście, chórowi „Soli Deo”.Dziękujemy wszystkim za wszystko. Niech Bóg wam wynagrodzi wszelki podjęty trud dla Jego chwały.

 2. W poniedziałek wielkanocny – Msze św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace, przeznaczone będą na K.U.L.

 3. Z okazji świąt  za naszym pośrednictwem życzenia do nas wszystkich kierują:
 • Siostra Prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny
 • Rektor, przełożeni i alumni Seminarium Duchownego
 • Burmistrz i przewodniczący Rady Miasta
 • Starosta Nowodworski, Przewodniczący Rady Powiatu i Radni Powiatu Nowodworskiego
 • Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół:
 • Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Wolskiego
 • Gimnazjum im. Jana Pawła II
 • Zespołu Szkół Zawodowych nr.1
 • Zespół Placówek Edukacyjnych
 • Wspólnota Niepełnosprawnych
 • Dyrekcja i pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji
 • Dyrektor i pracownicy Nowodworskiego Ośrodka Kultury
 • Zarząd i pracownicy Banku Spółdzielczego
 • Dyrektor i pracownicy Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
 • Kierownictwo, pracownicy i dzieci z Ogniska ,oraz młodzież z warsztatów terapii zajęciowej
 • Dyrektor i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej
 • Zarząd Osiedla nr.1.
 • Zarząd Osiedla nr.5
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko –Własnościowa „Dążność”
 • Seminarium Misyjne – Redemptoris Mater
 • Dyrektor, pracownicy ,wolontariusze „Caritas” Diecezji Warszawsko –Praskiej
 • Firma Fiat „Aso Duch„ i pracownicy

Za przesłane życzenia świąteczne składamy serdeczne podziękowania

4 . Przeżywamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Modlitwy nowennowe  odmawiamy do soboty włącznie po Mszy św. wieczorne.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Tym samym rozpocznie się tydzień miłosierdzia, a ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji. Zapraszamy  na godz.15.00 w tym dniu na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.


7. Również za tydzień ,w naszym kościele odbędą się uroczystości rocznicy Zbrodni Katyńskiej. O godz.13.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. pomordowanych. W uroczystości wezmą udział rodziny pomordowanych i zaproszeni goście


8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-04-30

30.04.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczyna się dzisiaj cykl konferencji przedmałżeńskich – osoby zainteresowane zapraszamy po wieczornej Mszy św. na godz.19.00 do sali przy kancelarii.

 2. Jutro rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz.17.30.

 3. W środę ,3 maja ,Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o godz.7.00, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe, tego dnia będzie po wieczornej Mszy św.

 4. 3 maja o godz.15.00 , w Okuninie przy ul. Strażackiej, zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny, w rocznicę uchwalenia Konstytucji. Zapraszamy.

 5. Kancelaria parafialna w czasie  tego długiego weekendu w dniach 1 – 4 maja będzie NIECZYNNA. Zapraszamy dopiero 5 maja / piątek /

 6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz.7.00.Spowiedz rano i od godz.18.00.  W I sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.18.00.Po Mszy św. różaniec z rozważaniami tajemnic, po nim modlitwa w ciszy przed Najśw. Sakramentem. O godz.21.00 Apel Jasnogórski  i akt oddania się Matce Bożej.

 7. W I sobotę od godz. 9.00 księża udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych.

 8. Również w sobotę od godz. 16.00 będzie egzamin kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 9. W przyszłą niedzielę 7 maja w naszej parafii w czasie Mszy św. o godz.8.30 będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek 5 maja od godz. 16.30.

 10.  W niedzielę 14 maja w czasie Mszy św. o godz.11.00 będziemy przeżywać uroczystość Rocznicy Komunii św. Spowiedź dla nich i ich rodzin w piątek 12 maja od godz.16.30.

 11.  W tym tygodniu w czwartek wchodzą na cmentarz pracownicy, którzy będą układać kostkę na cmentarzu. Dokończą aleję główną ,oraz alejkę poprzeczną. Koszt inwestycji ok. 50 tys. zł.

 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-04-23

23.04.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy o godz.15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 2. Rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.

 3. Dzisiaj o godz.13.00 odbędą się w naszej parafii uroczystości rocznicy Zbrodni Katyńskiej. O godz.13.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. pomordowanych. Zapraszamy.

 4. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Św. Wojciecha, Bp. i Męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę  święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

 5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy drugi rok przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Przynosimy ze sobą indeksy.

 6. Od 30 kwietnia rozpoczynamy cykl konferencji przedślubnych dla narzeczonych. Spotkania będą się odbywały w niedziele o godz.19.00 Sali przy kancelarii.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE A.D. 2017-05-07

07.05.2017 r. - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.    Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Od jutra do piątku włącznie dzieci będą przeżywały „biały tydzień „ uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00.

2.    Przeżywamy miesiąc maj – miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.

3.    Trwa cykl konferencji przedmałżeńskich. Osoby zainteresowane zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej do Sali przy kancelarii.

4.    Jutro kościół czci Św. Stanisława Bpa – Głównego Patrona Polski.

5.    W piątek /12 maja / o godz. 16.30 będzie spowiedź dla dzieci, które będą przeżywały I rocznicę Komunii św., oraz dla ich rodziców.

6.    W przyszłą niedzielę /14 maja / uroczystość  Rocznicy I Komunii św. o godz. 11.30.

7.    Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

8.    Od poniedziałku do soboty po nabożeństwie majowym próby kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

9.    W tym tygodniu firma sprzątająca wymyła podłogę kościoła i nałożyła na nią polimery. Wyczyszczono konfesjonały i ławki.za usługę już zapłacono, kwotę 6,5 tys. zł.

10.                     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

1.    Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Od jutra do piątku włącznie dzieci będą przeżywały „biały tydzień „ uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00.

2.    Przeżywamy miesiąc maj – miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.

3.    Trwa cykl konferencji przedmałżeńskich. Osoby zainteresowane zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej do Sali przy kancelarii.

4.    Jutro kościół czci Św. Stanisława Bpa – Głównego Patrona Polski.

5.    W piątek /12 maja / o godz. 16.30 będzie spowiedź dla dzieci, które będą przeżywały I rocznicę Komunii św., oraz dla ich rodziców.

6.    W przyszłą niedzielę /14 maja / uroczystość  Rocznicy I Komunii św. o godz. 11.30.

7.    Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

8.    Od poniedziałku do soboty po nabożeństwie majowym próby kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

9.    W tym tygodniu firma sprzątająca wymyła podłogę kościoła i nałożyła na nią polimery. Wyczyszczono konfesjonały i ławki.za usługę już zapłacono, kwotę 6,5 tys. zł.

10.                     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – nabyć ją można w zakrystii.

Podkategorie

Strona 1 z 32

Scroll to top